Domowa lodziarnia!

Bardzo lubię zabawę w robienie domowych lodów. Od razu mówię, że nie trzeba wcale mieć maszynki! Dobrze zakupić specjalne kubeczki do posickli , kosztuje to grosze a bardzo się przydaje. 
Co potrzeba: owoce, cukier puder, mascarpone i mleko skondensowane. 


Jak zrobić: owoce...jagody , maliny lub inne miksujemy z cukrem , połowę wlewamy na dno pojemniczków, tak 1/3 pojemności(mnie wlało się trochę więcej) i wkładamy na 0,5 h do zamrażarki. Resztę owoców  miksujemy z mascarpone i mlekiem skondensowanym, dosładzamy jeszcze do smaku. Wlewamy drugą warstwę i wkładamy ponownie do zamrażarki na 0,5 h. Trzecia warstwa to mascarpone z mlekiem skondensowanym i cukrem pudrem . Postepujemy tak samo , miksujemy i do zamrażarki. Po kilku godzinach lody są gotowe. Aby wyjąć loda z pojemnika wkładamy pojemnik na chwilę do gorącej wody.


Wersja uproszczona: dowolne owoce miksujemy z cukrem, mascarpone i mlekiem skondensowanym, zamrażamy , co pół godziny musimy jednak lody wyjąć i przemiksować aby nie było w nich kryształków lodu.


Polecam też lody czekoladowe  klik
Smacznego!

Komentarze

 1. Pozdrawiam serdecznie i gratuluję smacznego bloga!

  Chciałabym zaprosić Ciebie na stronę znajdzprzepisy.pl oraz do dodania swojego bloga na listę TOP BLOGI, gdzie dołączyło już ponad 1400 blogerów z Polski! Nasze strony są już dostępne w 37 krajach i jesteśmy drugą co do wielkości wyszukiwarką przepisów kulinarnych na świecie!

  Byłoby mi bardzo miło, jakby i Twoje przepisy znalazły się u nas :)
  Aby znaleźć się na liście Top Blogi wystarczy tylko zarejestrować swój blog tutaj: http://www.znajdzprzepisy.pl/dodaj-blog

  Życzę miłego weekendu!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty