Freezing time

Wspominałam ostatnio, że wypełniam po brzegi zamrażarkę warzywami, po to aby w zimie ułatwić sobie życie. Życie i tak już ciężkie z powodu braku świeżych warzyw i owoców.
Niektóre z nich (kalafior, fasolka szparagowa, brokuł)przed zamrożeniem trzeba blanszować we wrzątku ok 2-3 min. a następnie potraktować zimną a najlepiej lodowata wodą.
Jeśli tego nie zrobimy po rozmrożeniu nie będą kruche, jędrne lecz wodniste.
Inne po prostu myjemy , siekamy i wkładamy do specjalnych woreczków lub pojemników i wysyłamy na zimowisko.
Jako wskazowkę podaję, że do zapełnienia 2 litrowego pojemnika zużyłam 12 dużych pęczków pietruszki oraz 22 średnie pęczki kopru.

Komentarze

 1. Niezły przerób, podziwiam i gratuluję.
  Pozdrowienia
  PS. W Szwecji od lat można kupić mrożone zioła oraz koperek, pietruszkę i szczypiorek. Na szczęście ponieważ kupując świeże, aby samemu zamrozić można by się było zrujnować, a niestety nie mam ogródka;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciałabym doczekać takich mrożonek w naszych sklepach:)Pozdrawiam serdecznie:))

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam:)) Zapraszam serdecznie do zabawy w 'Lubię..'. Szczegóły u mnie:http://cooking-empire.blogspot.com/2010/09/lubieoj-lubiefudge-truffle-cheesecake.html

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. To jest genialny pomysł z tym zamrażaniem, też tak robię. Widzę, że Spencer już Cie zaprosił do zabawy,ale ja też :) zasady są proste:
  napisz kto przyznał Ci tę nagrodę,
  wymień 10 rzeczy, które lubisz,
  przyznaj tę nagrodę 10 innych blogerom i poinformuj ich komentarzem
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. też zamrażam zioła - myję je, kładę płasko na ściereczkach w przewiewnym miejscu do lekkiego wyschnięcia - woda musi odparować; następnie siekam [tzn. malakser robi to za mnie ;)] i zamrażam - dzięki lekkiemu podsuszaniu zioła są sypkie

  niektóre moje koleżanki pomijają etap mycia to i nie muszą czekać aż woda wyparuje, ale każdy musi zdecydować co woli :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nina, nie wyobrażam sobie jak można nie umyć czegokolwiek przyniesonego z targu czy ze sklepu. Ja to nawet myję czosnek po obraniu.... i cebulę też...Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty